Dávná minulost

5. dubna 2007 v 17:19 | Lady Šann |  Sbohem
Ahooooooooj!! Je tu další povídka!! Původně to byla jednorázovka, ale bylo to moc dlouhý, tak jsem to rozsekla na dvě kratší kapitolky! Dnes tu máte první a za nějaký čas druhou.(Berte to jako
náhradu za Lady Marion) !!! :o)
pěkné počteníčko vám přeje Lady Šann
PS: moc děkuju všem, co mě potporují a všem za napsání komentů :o)

************

"Sklapni Malfoyi!" vykřikla jsem na blonďatého chlapce, který se posmíval mým kamarádům.
"Do toho se nepleť ty špinavá mudlovská šmejdko!" zareagoval.
"To si jako myslíš, že mě to ještě po těch letech dokáže urazit? Od tebe už to beru prostě jako frázi, kterou mě budeš vždycky oslovovat, ale tvůj mravenčí mozeček nedokáže vymyslet nic novýho!" hádala jsem se s ním.
"Ty…" nemohl si vzpomenout na žádnou nadávku, kterou by mě dostatečně urazil.

"Copak? Ztratil jsi hlas? Nebo nedokážeš přemýšlet a mluvit najednou?" utahovala jsem si z něj dál.

"Ne promiň! Já jsem zapomněla, že ty vlastně nikdy nemyslíš!" pokračovala jsem a docela mě to bavilo, ale zároveň i překvapovalo, že pouze rudne a stále ještě nevytáhl hůlku, kterou já jsem měla dávno v pozoru. Draco se nejspíš probral, protože řekl:

"To mi zaplatíš Grangerová!" sjel mě pohledem a odkráčel i se svými gorilami pryč.

"Teda Hermiono," řekl překvapeně Harry "to bylo skvělý!"

"Že skvělý?" přidal se Ron. "Úžasný! Z toho se jen tak nevzpamatuje!" jejich poznámky mě potěšily, ale nedokázala jsem se moc soustředit. Stále jsem musela myslet na ten pohled co mi věnoval před odchodem.
* * *
"Hermiono, víš co jsem se dozvěděla?" Ptala se mě rozrušeně Ginny.
"Hmmm…" vůbec jsem ji neposlouchala, takže bylo těžké tušit, na co se mě ptá.

"Herm, co se stalo?"

"Co? Nic! Povídej!" dělala jsem, že mě to zajímá, ale Ginny se nenechala jen tak oklamat.

"Kdepak! Něco s tebou je. Poslední dobou se chováš nějak divně! S klukama se hádáš a dokonce máš i horší známky!"

"Ale jdi! To je pitomost! Chovám se úplně normálně, jenom prostě poslední dobou zažívám takový těžký období víš? Tak honem mluv! Co ty a Harry?" snažila jsem se rychle převést řeč jinam. Tentokrát se již nechala oklamat a pustila se do vyprávění nejčerstvějších zpráv.
* * *
Poslední dobou se opravdu necítím moc dobře a nedokážu se na nic dlouho soustředit až na jedno. Nebo spíš na jednoho! Toho sprostýho, nafoukanýho a hlavně pitomýho Malfoye! A to mě štve. Co má co přitahovat mou pozornost? Vždyť je úplně blbej! Je pravda, že má hezký oči a vlasy by měl taky hezký, kdyby si je neublizoval a taky…
PANE BOŽE!!!!!! Pak kdo je tady blbej! Nejdřív na něj nadávám, a potom si ho nemůžu vynachválit. Ach jo! To je hrozný! Proč ho pořád rozebírám? On mě taky nerozebírá. Teda snad! Ale kouká se na mě! To je možný, já se na něj taky přeci koukám. Doufám, že teda nenápadně!! Kdyby si toho Harry nebo Ron všimnul, to by byl průšvih!!!

No tak takhle jsem se vydržela dohadovat dvě a půl hodiny, během vyučování! Byl už čas večeře, a tak jsem se se svými kamarády vydala do Velké síně. Moc jsem toho ale nesnědla. Poslední dobou vůbec nemám hlad a hlavně jsem pořád "nenápadně" pokukovala ke Zmijozelskému stolu. Jeho jsem ale nikde nezahlédla. Taky dobře! Alespoň se můžu v klidu najíst!

* * *
Hmmm… Tak nemůžu. Jen jsem se totiž pustila do výborných palačinek se zmrzlinou, Ron do mě nepatrně strčil. Normálně by mi to nevadilo, ale jelikož mám poslední dobou hooodně špatnou náladu, dokážu i kvůli takové maličkosti pořádně vypěnit. A tak jsem na celou Velkou síň začala na chudáka Rona křičet a on na mě jenom zíral a nevzmohl se ani na slovo. Harry na mě pro změnu koukal jak na blba. A to taky jsem! A pořádně velkej!!!
* * *
Po takovémto výbuchu chci být většinou sama, proto jsem utekla z přeplněné místnosti a šla tam, kam chodím vždycky. Tedy do Komnaty nejvyšší potřeby. Pokoj vždy vypadá útulně. Je tam malý gaučík, na zemi měkký koberec a polštářky, na stěnách roztomilé obrázky, knihovna a to vše sladěné v různých odstínech oranžové, která mě uklidňuje.
Dnes však vypadala nějak jinak. Vše bylo vyzdobeno ve zmijozelských barvách. Pomalu jsem šla dál. Nevěděla jsem, co to má znamenat. Tohle se mi ještě nestalo. Pak jsem ucítila, že tam nejsem sama. Otočila jsem se a uviděla na pohovce za mnou někoho ležet a nejspíš i spát. Přešla jsem blíž, abych se podívala, kdo to odpočívá na "mém" místě.

No to snad ne! Dívám se rovnou do tváře spícího Draca Malfoye!
V tuto chvíli jako bych se přestala ovládat. Něco mě k němu nebezpečně přitahovalo. Pomalu jsem došla ještě blíž, klekla si přesně vedle něj a dívala se do jeho bledé tváře. Nejednou se něco ve mně prolomilo. Naklonila jsem se nad něj a pomaličku ho políbila.
Pane bože já jsem tak pitomá! Co jsem to udělala?!? Rychle jsem vstala a doufajíc, že se Draco neprobudil, běžela z komnaty.

"Počkej!" Ozvalo se za mnou. Poslechla jsem. Draco vstal a pomalu se ke mně blížil."Co jsi to udělala?" zeptal se mě ne naštvaně, ale opravdu překvapeně.

"Nic!" zapřela jsem nos mezi očima.

"Ale nepovídej!" zašeptal. Byl už docela blízko, strachy jsem ani nedýchala. Stačilo se naklonit a …
Políbil mě!!!!!
* * *
Ráno mě probudil dalšími polibky.
"Jsi jako princezna." Pošeptal mi do ucha.

"Jaká? Popelka?" zajímala jsem se.

"Kdepak!" smál se mému žertu. Nejednou však zvážněl. "Ty jsi byla krásná vždycky, ale já byl slepý!"
* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bob Bob | 5. dubna 2007 v 17:28 | Reagovat

ha, ha, ha !!!!!!!

Dle možností v domácím prostředí dobrý!!!!!

2 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 7. dubna 2007 v 17:48 | Reagovat

skvělý! nejvíc mě byvilo to, jak se s ním hádala. Fakt super.

3 Zdeněk Zdeněk | 8. dubna 2007 v 19:57 | Reagovat

pěkný     (jen mě zaráží, že se většinou dá Malfoi s Hermionou dohromady...)   (no pravda, všude se musí přimotat, nějaký špatňas)

4 eror007 eror007 | 23. dubna 2007 v 9:11 | Reagovat

je to pekne... jen kdy bude pokracko??? :(

5 Martti Martti | Web | 24. dubna 2007 v 20:44 | Reagovat

jůůůůůůů, pěknýýýý

6 Kátikačerka Kátikačerka | Web | 8. května 2007 v 19:42 | Reagovat

dobře dobrý no nejlépe je nejlepší

7 Malfoyka Malfoyka | 15. června 2007 v 23:25 | Reagovat

bude pokracko?

8 romais romais | Web | 26. června 2007 v 21:45 | Reagovat

jedním slovem...super

9 Lizz Lizz | Web | 17. dubna 2009 v 16:23 | Reagovat

hmmm.. zajímavý...xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama